Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Doporučení pražských hygieniků k provozu předškolních zařízení vzhledem k nastaveným preventivním opatřením infekce covid-19
29.05.2020

EU plánuje revizi legislativy pro dopravu zvířat
29.05.2020

Dopad pandemie COVID-19 na potravinový systém
29.05.2020

COVID-19 epidemic - Cancellation of BTSF Activities
29.05.2020

Ctpp >


Bakterie se v kávovarech nemnoží, je však potřeba pravidelná údržba
Datum: 20.01.2016
Bezpečnost potravin

Studii, která označuje kapslové kávovary za nebezpečnou líheň bakterií, uvádí na pravou míru italská spotřebitelská organizace Altroconsumo. Kávovar se sice podle ní může zdravím škodlivým stát, ovšem pouze v případě zanedbání údržby. 

Studie univerzity ve Valencii v Itálii ovládla novinové titulky – nádrže kávovaru na vodu, držáky na kapsle či výpusti by měly být místy, kde se v domácnosti najde nejvíce bakterií. Těm podle studie vyhovuje zvláště teplo, vlhko a přítomnost organických částic.

Podle Altroconsumo je studie sice založená na faktech, její zjištění jsou však příliš zjednodušující a počítají s tím, že spotřebitel zanedbává základní údržbu. Stačí dodržovat několik základních kroků a bakteriální infekce by hrozit neměla.

Spotřebitelé by rozhodně v přístroji neměli nechávat nic, co v něm být nemusí. To platí jak pro vypotřebované kapsle, tak i pro vodu v nádržce. Obojí by měli po použití přístroje vylít či vyhodit. Samotný přístroj je pak nutné čas od času vyčistit, rozhodně ale není potřeba používat drahé čisticí prostředky. Bohatě postačí teplá voda s trochou octa či jedlé sody.

Zásobník na kapsle a odkapávač je dobré jednou za čas umýt v myčce na nádobí. Altroconsumo takovou údržbu doporučuje pro všechny druhy kávovarů, nejen pro ty kapslové. Uznává však, že u kávovarů na instantní kávu či kávu v tabletách hrozí nižší riziko vzniku bakterií. Káva se v takovém přístroji rozpustí, uvnitř nezůstane žádný obal, v němž by se bakterie mohly množit.

Kapslové kávovary čelí i další kritice. Hlavním důvodem je ekologická zátěž, kterou představují kapsle ze směsi hliníku a plastu, jež jsou jen těžko recyklovatelné či ekologicky odbouratelné. Na jednu osmigramovou kapsli přitom podle rakouské spotřebitelské organizace Verein für Konsumenteninformation připadá rovných pět gramů takového odpadu. Problém je i v tom, že obliba kapslí zvyšuje poptávku po hliníku, jehož těžba je sama o sobě značně neekologická.


Zdroj:  spotrebitele.dtest.cz

- See more at: http://www.bezpecnostpotravin.cz/bakterie-se-v-kavovarech-nemnozi-je-vsak-potreba-pravidelna-udrzba.aspx#sthash.ovOtePXW.dpuf