Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Vladimír Dlouhý: Podmínky pro podnikání se zhoršily kvůli odborářům, kterým vláda vyhoví ve všem, o co si řeknou. Doplácí na to zaměstnavatelé i jejich zaměstnanci
23.05.2019

Povinnosti podnikatelů vůči státu ode dneška spravuje Právní elektronický systém
23.05.2019

Projekt SVS pro předškoláky bude pokračovat i v roce 2019
23.05.2019

Dietární zdroje vitaminu D v české populaci (4-90 let)
23.05.2019

Ctpp >


Neonikotinoidy: aktualizace rizik pro včely bude dokončena počátkem příštího roku
Datum: 08.12.2017
EFSA
Úřad EFSA poskytne aktualizované hodnocení potenciáních rizik pesticidů ze skupiny neonikotinoidů na zdraví včel v únoru 2018.

 

 

Aktualizované hodnocení Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) týkající se potenciálních rizik pesticidů ze skupiny neonikotinoidů pro včely bude dokončeno v únoru 2018.

Posouzení klothianidinu, imidaklopridu a thiamethoxamu bude ukončeno po posledním kole konzultací s odborníky na problematiku pesticidů v členských státech.

Jose Tarazona, vedoucí oddělení pro pesticidy úřadu EFSA, uvedl: "Byl to velmi složitý proces. Naše požadavky na další údaje vedly k vzniku velkého množství doplňujících informací, které jsme pečlivě zvážili. Během konzultací s odborníky z členských států se objevily další prvky. Proto nyní chceme umožnit  těmto partnerům zabývat se revidovaným hodnocením před finalizací našich závěrů."

Evropská komise zavedla v roce 2013 zákaz používání klothianidinu, imidaklopridu a thiamethoxamu na základě předchozích hodnocení rizik provedených úřadem EFSA.

Zdroj: EFSA