Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Doporučení pražských hygieniků k provozu předškolních zařízení vzhledem k nastaveným preventivním opatřením infekce covid-19
29.05.2020

EU plánuje revizi legislativy pro dopravu zvířat
29.05.2020

Dopad pandemie COVID-19 na potravinový systém
29.05.2020

COVID-19 epidemic - Cancellation of BTSF Activities
29.05.2020

Ctpp >


Aplikace „Víš, co jíš?“ do mobilních telefonů je nově spuštěna i pro telefony iPhone s operačním systémem iOS
Datum: 12.07.2019
Eagri.cz
Vydáno: 15.7.2019
 
Autor: ICBP MZe
Aplikace obsahuje části „Výživa v kostce“, „Éčka“ a slovník „Bezpečnost potravin A-Z“.

Odbor bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství spustil aplikaci „Víš, co jíš?“ do mobilních telefonů v roce 2015 pro telefony, které pracují v operačním systému Android verze 2.3.3 (Gingerbread) a vyšších verzích. Nyní je tato aplikace zdarma ke stažení i pro telefony iPhone s operačním systémem iOS. Aplikace obsahuje části „Výživa v kostce“, „Éčka“ a výkladový slovník „Bezpečnost potravin A-Z“. 
 

Moduly aplikace „Víš, co jíš?“:

VÝŽIVA V KOSTCE
Modul s názvem „Výživa v kostce“ je praktický a přehledný průvodce světem výživy. Obsahuje základní informace o živinách, výživových doporučeních, zdravém stravování a také možnost spočítat si svůj Index tělesné hmotnosti (BMI).

ÉČKA
Část aplikace „Éčka“ umožňuje vyhledat potravinářské přídatné látky (lidově „éčka“) podle názvu nebo „E kódu“ nebo podle kategorie (funkční skupiny).
Na obalech potravin musí být použité potravinářské přídatné látky uvedeny. V seznamu složek se uvádí název kategorie (funkční skupiny) potravinářské přídatné látky, následuje její specifický název nebo „E kód“.
S touto částí aplikace „Éčka“ je možné pracovat i bez připojení k internetu.

BEZPEČNOST POTRAVIN A-Z
Další součástí aplikace „Víš, co jíš?“ je výkladový slovník „Bezpečnost potravin A-Z“. Slovník obsahuje více než 800 základních termínů z problematiky bezpečnosti potravin, potravinářství, výživy a dalších souvisejících oborů.
Pro práci se slovníkem „Bezpečnost potravin A-Z“ je vyžadováno datové připojení mobilního zařízení.

 

Stažení aplikace zde

 

Články o aplikaci „Víš, co jíš?“ do mobilních telefonů: