Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Vladimír Dlouhý: Podmínky pro podnikání se zhoršily kvůli odborářům, kterým vláda vyhoví ve všem, o co si řeknou. Doplácí na to zaměstnavatelé i jejich zaměstnanci
23.05.2019

Povinnosti podnikatelů vůči státu ode dneška spravuje Právní elektronický systém
23.05.2019

Projekt SVS pro předškoláky bude pokračovat i v roce 2019
23.05.2019

Dietární zdroje vitaminu D v české populaci (4-90 let)
23.05.2019

Ctpp >


EKOFILM 2015 vyhlášen
Datum: 18.09.2015
Ministerstvo životního prostředí ČR

„Jsem rád, že letošní téma festivalu se zaměřuje právě na odpady a jejich třídění. Třídit odpad je velmi důležité. Tím, že se jednotlivé složky odpadu třídí, dochází k jejich opětovnému využití, neztrácejí se cenné suroviny, které se dají z odpadu znovu získat, a znamená to ve výsledku i snižování spotřeby surovin primárních. Poslední údaje ukazují, že se Češi v třídění odpadu dlouhodobě zlepšují. Nicméně je nutné pokročit v této oblasti dále, protože EU stanovila v odpadovém hospodářství pro členské země závazné cíle, které musí k roku 2020 splnit i ČR. Cesta k tomu vede nejen přes prostředky z evropských dotací, které MŽP poskytuje na zlepšení systému nakládání s odpady, ale i přes osvětu. A právě díky ní by letošní tematické zaměření EKOFILMu mohlo k plnění evropských cílů v třídění odpadu také napomoci,“vysvětluje ministr životního prostředí Richard Brabec. Ten také na akci předá hlavní cenu ministra životního prostředí nejlepšímu filmu.

Filmy jako každoročně posuzuje mezinárodní porota, která udělí celkem 8 cen. Prezidentem festivalu je Ladislav Miko, uznávaný ekolog, odborník v oblasti ochrany životního prostředí a bývalý český ministr životního prostředí.

Letošním symbolem festivalu je předcházení tvorbě odpadů, tedy jejich minimalizace změnou životního stylu, moderní třídění, bioodpad a kovoodpad. Festivalový filmový program ale také představí například českou divočinu, oceánskou exotiku a věnuje se i dokumentům představujícím kulturní dědictví. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý doprovodný program - besedy se zajímavými hosty, workshopy, koncerty v prostředí červeného kostela atp.

Mezi významné spolupracovníky patří také město Brno, městská část Brno-střed, o.s. Lipka, Turistické informační centrum města Brna a Masarykova univerzita. EKOFILM v Brně podporuje řada dalších institucí, sdružení a společností včetně médií.

Další informace lze najít na na novém webu festivalu , který je postupně aktualizován. Facebook akce na na najdete na této adrese .

 

Kontakt pro více informací:
Tiskové oddělení MŽP
Tel.: +267 122 818 nebo +267 122 534
E-mail: tiskove@mzp.cz