Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Pozvánka na třetí ročník semináře MEMPROPO 2017
18.10.2017

Konzultační dny pro podporu exportu
22.09.2017

Firmám chybí kvalifikovaná pracovní síla, je třeba změnit vzdělávací systém
22.09.2017

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 18. 9. 2017
22.09.2017

Ctpp >


Editací genů k vylepšené zelenině
Datum: 14.03.2017
Biotrin.cz

Jednou z nových technik šlechtění rostlin (NBT- New Breeding Techniques) je editace genů, konkrétně technologie CRISPR-CAS9. Výsledek obrázku pro sakata seed america inc.Podle C. Marshall ze společnosti Sakata Seed America Inc., předního světového šlechtitele a producenta osiv zeleniny a okrasných rostlin, může tato metoda zvýšit kvantitu i kvalitu nabízené zeleniny. Ve srovnání s tradičními metodami křížení nebo mutagenezí, je technologie CRISPR-CAS9 přesnější a efektivnější. U zeleniny je tak možné např. dosáhnout rychleji zlepšení jejích nutričních vlastností. Pro genetickou editaci si zmiňovaná společnost prozatím vybrala špenát, rajčata, vodní meloun a brokolici.

Např. lykopen a glukosinoláty obsažené v brokolici mohou při konzumaci u lidí redukovat chronické choroby nebo zpomalit rozvoj rakoviny. Zároveň se však vařením brokolice nutriční hodnota, tedy řada hodnotných složek potraviny včetně glukosinolátů, snižuje nebo úplně ztrácí. Editace genů může pomoci u vařené zeleniny tento problém vyřešit.

Na druhé straně např. v rajčatech je lykopen dostupný k využití v lidském organizmu teprve po jejich uvaření. Tedy kečup, rajský protlak atd. jsou lepším zdrojem lykopenu než čerstvé rajče. Editace genů by měla opět být pomocným nástrojem, jak u syrových rajčat lépe využít hodnotné látky bez vaření.

Vedle zacílení genových technik na boj s chorobami a patogeny zeleniny a zlepšení její nutriční hodnoty, jsou dalšími zajímavými oblastmi pro Sakata Seed America Inc.: efektivnější využití dusíku, odolnost vůči suchu, zlepšení chuti, vyšší výnosy a kvalita osiva. Kromě zeleniny se společnost možná zaměří i na editaci genů u květin, neboť dle prezidenta společnosti, pana Hiroshi Sakaty, "zelenina živí tělo a květiny živí duši“.

 

Zdroj: http://www.agrinews-pubs.com/news/gene-editing-holds-promise-for-vegetable-industry/article_1c5e1dc2-2200-5959-94fa-82102016c638.html