Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Pozvánka na třetí ročník semináře MEMPROPO 2017
18.10.2017

Konzultační dny pro podporu exportu
22.09.2017

Firmám chybí kvalifikovaná pracovní síla, je třeba změnit vzdělávací systém
22.09.2017

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 18. 9. 2017
22.09.2017

Ctpp >


Jarní trhy lákají: Na co si dát pozor?
Datum: 19.04.2017
HS hlavního města Prahy
Vydáno: 11.4.2017
Autor: HS hlavního města Prahy

 

Informace Hygienické stanice hlavního města Prahy ze dne 10. 4. 2017.

 

Praha zavoněla jarem a na náměstích, trzích a náplavkách se připravují na nadcházející svátky jara - Velikonoce. Na co si dát pozor z pohledu pražských hygieniků? Velkým problémem, teď v dubnu, může být počasí a rychlé změny teplot. „Rozdílné venkovní teploty a sluneční záření mohou mít vliv na vystavované potraviny, které by měly být chráněny před jakoukoliv kontaminací z vnějšího prostředí. Potraviny, které podléhají rychlé zkáze, by měly být uchovávány v chladicích zařízeních při vhodných teplotách. Potraviny, které jsou podávány v teplém stavu, by měly být vydávány co nejdříve po tepelném opracování, teplota jejich úchovy by neměla klesnout pod 60°C,“ upozorňuje Jan Jarolímek, ředitel Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP").  

Konzumace nevhodně skladovaných potravin a pokrmů může totiž podle šéfa pražských hygieniků kulturně-kulinářský zážitek z návštěvy velikonočních trhů pokazit. Spotřebitelé by proto měli svou pozornost věnovat nejen celkovému vzhledu stánku a jeho okolí, ale měli by si všímat i čistoty stánku, pracovních ploch, obsluhy a jejího chování. „Doporučujeme dát na zdravý selský rozum a zkušenosti,“ říká Jarolímek.   

 

Zároverň se na území hlavního města celoročně konají také oblíbené farmářské trhy. HSHMP je od roku 2015 kontroluje pouze ve specifických případech. V roce 2016 zaměstnanci HSHMP provedli 4 kontroly, z toho v 1 případě šlo o šetření podnětu na zdravotní potíže po konzumaci masného výrobku a 3 kontroly byly uskutečněny na základě podnětu na prodej nevyhovujících hraček a předmětů pro styk s potravinami. „Žádný z těchto podnětů nebyl oprávněný, pouze byly ze strany HSHMP zjištěny drobné závady ve značení výrobků pro styk s potravinami,“ doplnil Jarolímek. HSHMP provádí na farmářských trzích státní zdravotní dozor pouze v případě podnětů na zdravotní potíže po konzumaci potravin nebo pokrmů zde zakoupených nebo na prodej předmětů běžného užívání jakými jsou kosmetické přípravky, předměty pro styk s potravinami, výrobky pro děti do 3 let a hračky. 

V Praze 10. 4. 2017  

Mgr. Dana Mertová
tisková mluvčí HSHMP


Zdroj:  Hygienická stanice hlavního města Prahy