Česká technologická platforma pro potraviny


INFORMACE

Rostlinné biotechnologie přinášejí zemědělcům vyšší příjmy a benefity pro životní prostředí
01.10.2020

Zástupci Komory jednali s ministrem zdravotnictví. Čím méně bude společnost disciplinovaná, tím delší budou nouzová opatření. Odborný výcvik musí fungovat i při pandemii
01.10.2020

Aktuální agrotechnická opatření pro potlačení populací hraboše polního
01.10.2020

Světový den boje proti vzteklině
01.10.2020

Ctpp >


Kvůli medu s logem neexistujícího výrobce padlo trestní oznámení
Datum: 30.07.2018
CZ Test, Svět potravin

27. 7. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) podala trestní oznámení na neznámého pachatele, který dodával do tržní sítě med s falešnou etiketou, na níž mj. zneužil existujícího českého výrobce, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal.

 

Medy odebrala SZPI v jihomoravských obchodech v březnu a dodatečnou laboratorní analýzou zjistila, že med byl falšovaný nebo se s ním neodborně zacházelo. Kvůli tomu se změnil charakter medu a snížila se jeho jakost.

Jméno existujícího výrobce zneužil pachatel v jednom případě, v ostatních případech byl na etiketě neexistující výrobce Český med, Valašské Meziříčí. Produkty byly mimo jiné doprovázeny falešným certifikátem Výzkumného ústavu včelařského v Dole. SZPI jméno zneužitého výrobce záměrně neuvádí.

Falešného medu se dostalo na trh několik šarží. Výrobek s označením Med lesní - medovicový s datem minimální trvanlivosti do roku 2019 obsahoval přidané cukry, měl světlou barvu, přitom tento druh je tmavě hnědý. Vykazoval také netypickou chuť a organoleptické vlastnosti medu neodpovídaly vůbec. "Pylová analýza prokázala jiný botanický původ, než byl uvedený v názvu výrobku," uvedl Pospíchal.

Dalším falešným výrobkem byl Český med květový smíšený s datem minimální trvanlivosti do 8. října 2019. Analýza prokázala přítomnost přidaných cukrů a organoleptické vlastnosti vůbec neodpovídaly medu. "Měl netypickou barvu, chuť i vůni a pylová analýza prokázala klamání o uváděném druhu medu," řekl Pospíchal.

Třetím analyzovaným výrobkem byl Med lesní medovicový bez data minimální trvanlivosti a označení šarže. Rozbor prokázal přítomnost přidaných cukrů, netypickou chuť i vůni medu a jiný botanický původ, než je uvedený v názvu výrobku. Med je potravinou, do které se nesmí přidávat žádné další látky.

Mimo výše uvedená pochybení prokázaly již prvotní analýzy uvedených medů problémy v parametrech aktivity diastázy. "Nižší než požadovaná aktivita enzymu diastáza indikuje sníženou jakost medu ředěním nebo neodborným zacházením. Sacharóza a vyšší než povolená přítomnost hydroxymetylfurfuralu ukazuje na sníženou jakost medu," řekl Pospíchal.

SZPI doporučuje všem prodejcům a obchodníkům s medem, aby věnovali zvýšenou pozornost autenticitě původu tohoto sortimentu a ověřovali si ji přímo u dodavatelů nebo výrobců. V případě pochybností se mohou prodejci obrátit na SZPI.