https://bezpecnostpotravin.cz/vinobrani-v-muzeu/

Vydáno: 30. 9. 2024
Autor: Národní zemědělské muzeum
https://bezpecnostpotravin.cz/files/2024/09/Vinobrani-v-muzeu-300x134.jpg 300w, https://bezpecnostpotravin.cz/files/2024/09/Vinobrani-v-muzeu-768x343.jpg 768w" alt="" width="844" height="377" class="wp-image-72002" style="box-sizing: border-box; height: auto; max-width: 100%; border: 0px; display: inline-block; vertical-align: bottom;" loading="lazy" decoding="async" />

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny zve malé i velké příznivce révy vinné na Vinobraní v muzeu, které je součástí Valtického vinobraní. Ovšem u nás mohou degustovat všichni – dospělí a především děti!

Ochutnávat se však nebude víno v jeho tekuté podobě, ale plody révy vinné od místních vinařů. Jak chutná bobule tramínu červeného či frankovky? Přijďte vyzkoušet. Děti čekají soutěže, tvořivá „hroznová“ dílnička a řada interaktivních prvků v našich modernizovaných expozicích, které jistě zaujmou i dospělé. V tento den vám obzvlášť doporučujeme prohlédnout si naši Národní expozici vinařství, ale i velkoformátové fotografie jihomoravských vinic umístěné na muzejní pavlači.

Jako každý rok je tato akce součástí Valtického vinobraní, které pořádá město Valtice ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem a Střední vinařskou školou Valtice. Vstupenka na Valtické vinobraní je v tento den zároveň vstupenkou do našeho muzea.

Národní zemědělské muzeum Valtice – Náměstí Svobody 8,
691 42 Valtice

https://bezpecnostpotravin.cz/files/2024/09/Vinobrani-v-muzeu_foto-300x224.jpg 300w, https://bezpecnostpotravin.cz/files/2024/09/Vinobrani-v-muzeu_foto-768x574.jpg 768w" alt="" width="810" height="605" class="wp-image-72005" style="box-sizing: border-box; height: auto; max-width: 100%; border: 0px; display: inline-block; vertical-align: bottom;" loading="lazy" decoding="async" />
Foto: NZM

Zdroj: Národní zemědělské muzeum